Aysu Hazar

Aysu Hazar Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü’nde sistemik yaklaşım ile birey, çift ve ailelerle çalışmaktadır. Bunun yanısıra çiftlere kısa dönemli, oyun odaklı terapi yöntemleriyle çalışma imkanı sunmaktadır.

Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünde, çift ve aile terapisi alt dalı üzerine uzmanlık eğitimini tamamlamıştır ve çalışmalarına konusu çiftlerle oyun odaklı terapi yöntemleri geliştirmek olan yüksek lisans tez araştırmasıyla devam etmektedir.

 

Üsküdar Amerikan Lisesi’ni bitirdikten sonra Koç Üniversitesi’nden psikoloji lisans derecesi ve sosyoloji yandalıyla mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresinde Koç Üniversitesi ile Maryland Üniversitesi’nin ortak projesi olan, Doç. Dr. Bilge Yağmurlu’nun yürüttüğü Asya ve Orta Doğu kültürlerinde ebeveynlik ve Ceyla Erhan’ın İlaç Tedavisi Görmeyen Pediyatrik OKB Hastalarında Aksayan Örtük Karar Süreçleri araştırma projelerinde yer almıştır.

 

Uzun süreli klinik deneyimlerinin arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi stajları ve ayrıca çift ve aile terapisti İrem Bray ile olan çalışmaları yer almaktadır.

Gönüllü olarak, Down sendromu teşhisi konulmuş çocuklarla piyano ve perküsyon kullanımını esas alan müzik terapisi çalışmalarına katılmıştır. Ayrıca, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nde gönüllü gözlemci psikolog olarak yer almıştır.

 

Türk Psikologlar Derneğinden Temel Travma eğitimi, Psikologlar ve Psikiyatristler Derneğinden Nefesle Terapi ve Aile Terapisi eğitimleri, Mehmet Z. Sungur’dan Çift ve Cinsel Terapi eğitimi ve Suzanne Levy’den Bağlanma Temelli Aile Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. 2016’dan beri Satir ve Dönüşümsel Sistemik Aile Terapisi’nde uzmanlaşma üzerine eğitimine devam etmektedir.  

Türk Psikologlar Derneği ve Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir. ÇATED’de Araştırma Komitesi ve Mesleki Gelişim Komitesi’nde görev almaktadır. Önemli sorumlulukları arasında ruh sağlığı konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak, çift ve aile terapileri üzerine yapılmış araştırmaları yaygınlaştırmak, geliştirmek ve ayrıca Ruh Sağlığı Meslek Yasası’nın oluşturulmasına destek vermek yer almaktadır.

İletişim Bilgileri;
Tel: 0538 2136133 E-posta: hazaraysu@gmail.com 
 Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ®
Bayar Cad. Kayasultan Sok. Sembol İş Merkezi No:77-7 Kozyatağı-İstanbul
+90 216 467 42 00
+90 533 361 64 42
sibele@comcast.net
sebnem.yuksel@yahoo.com.tr
Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ®
Danışmanlık
Yazmacı Tahir Sok. Gülşen Apt. No:33-2 D:4 Kat:3
Bostancı-İstanbul
+90 216 467 42 00
+90 533 361 64 42
sibele@comcast.net


Enstitümüz, Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Enstitüleri Birimi'ne üyedir.