Cansu Ece

 

Uzman Psikolog / Çift ve Aile Terapisti

cansu.ece@satir-tr.com

 

Cansu Ece; lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Enstitüleri Birimi’ne (EFTA-TIC) üye ve Uluslararası Aile Terapisi Derneği (IFTA) tarafından akredite edilmiş olan Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı “Çift ve Aile Terapisi” uzmanlık alanında tamamlayarak “Uzman Psikolog” unvanını almış ve “Çift ve Aile Terapisti” olarak uzmanlaşmıştır.

Yüksek lisans tez çalışmasında çiftlerin evlilik memnuniyetinin ortak ebeveynlik ilişkisine etkisini araştırmıştır.

Yüksek lisans uzmanlık eğitimi sürecinde; uzun süreli klinik stajında yoğun süpervizyon eğitimi alarak Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nde (ÖzÜÇAM) bireyler, çiftler ve aileler ile psikoterapi çalışmaları gerçekleştirmiştir. Ayrıca yüksek lisansı sırasında, Medipol Üniversitesi’ne bağlı bir merkezde dudak-damak yarıklığı olan çocuklar ve aileleri ile sağlık sorunlarına psikolojik destek içerikli aile terapisi seansları gerçekleştirmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Galip Öztürk Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nda 3-6 yaş arası çocuklarla oyun terapisi müdahaleleri içeren psikoterapi çalışmaları yapmıştır.

Halen, 2019 yılında başladığı Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti Sibel Erenel tarafından verilen Satir Sistemik Dönüşümsel Aile Terapisi Eğitimi’ne devam etmektedir. Satir Modeli eğitimi sürecinde, Kathlyne Maki-Banmen tarafından verilen “Aileler ile Çalışma” ve “Aile içi Şiddet” atölye çalışmalarına katılmıştır.

2019 yılından bu yana, Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü’nde MEB Sibel Erenel Aile Danışmanlığı Kursunda Kurs Müdürü olarak çalışmakta ve Enstitüsü bünyesinde “Satir Dönüşümsel Sistemik Çift ve Aile Terapisi / MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitim Programı”nın koordinasyonunda görev almaktadır.

Şu anda Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü’nde sistemik yaklaşım ile yetişkin, çift ve ailelere psikoterapi desteği sağlamaktadır. Çalışma alanlarından bazıları; ilişkisel zorluklar, evlilik/ilişki terapisi, çift ilişkisinde iletişim sorunları, aldatma ve güven sorunları, ebeveynlik konuları, ortak ebeveynlik, aile içi iletişim, ailesel çatışmalar, adaptasyon süreçlerinde yaşanılan zorluklar, yalnızlık, özgüven, kaygı ve stres olarak sıralanabilir.

Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir.Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ®
Bayar Cad. Kayasultan Sok. Sembol İş Merkezi No:77-7 Kozyatağı-İstanbul
+90 216 467 42 00
+90 533 361 64 42
cansuece@satir-tr.com
info@satir-tr.com
Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ®
Danışmanlık
Yazmacı Tahir Sok. Gülşen Apt. No:33-2 D:4 Kat:3
Bostancı-İstanbul
+90 216 467 42 00
+90 533 361 64 42
sibele37@gmail.com


Enstitümüz, Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Enstitüleri Birimi'ne üyedir.