Dr. Başak Demiriz

Başak Demiriz
 
Psikoloji eğitimi almak amacıyla 1991 yılında Amerika’ya gitti. George Mason University, Virginia’da aldığı psikoloji eğitiminin ardından Argosy University, American School of Professional Psychology, Washington, DC’de Klinik Psikoloji üzerine doktora yaptı. Doktora tezini “Üstün zekâlı çocukların duygusal ve sosyal ihtiyaçları” konusunda verdi. Virginia’da ve New York’un üç bölgesinde (Bronx, Brooklyn ve Manhattan) çeşitli kültürlerden gelen çocuklara, yetişkinlere ve ailelerine bireysel terapi, grup terapisi, aile terapisi hizmeti sundu, kişilik ve zeka testleri uyguladı.
 
Miami, Citrus Health Network’de psikiyatrik ve davranış bozuklukları olan çocuklar, ergenler ve aileleri ile çalışarak post-doktora programını tamamladı. Ardından, Miami’de mahkemelerde bilirkişi olarak görev alarak velayet davaları, akli denge raporları ve bunun gibi konularda mahkemenin karar almasına yardımcı olmak amacıyla kişilere psikolojik testler (kişilik ve zeka testleri) uyguladı.
 
2008 Şubat ayında İstanbul’a dönen Dr. Demiriz, klinisyen olarak yaptığı çalışmaların yanı sıra, ülkemizde psikoterapinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla klinik psikoloji ve kognitif terapi alanında süpervizyon, eğitim ve seminerler vermektedir.
Psikolojik sıkıntıların çözümlerine ışık tutmak ve psikoterapi sürecini tanıtmak amacıyla, Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yazmaktadır.

 Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ®
Bayar Cad. Kayasultan Sok. Sembol İş Merkezi No:77-7 Kozyatağı-İstanbul
+90 216 467 42 00
+90 533 361 64 42
info@satir-tr.com
Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ®
Danışmanlık
Yazmacı Tahir Sok. Gülşen Apt. No:33-2 D:4 Kat:3
Bostancı-İstanbul
+90 216 467 42 00
+90 533 361 64 42
sibele37@gmail.com


Enstitümüz, Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Enstitüleri Birimi'ne üyedir.