Şebnem Yüksel

Şebnem Yüksel
MA - Uzman Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti
 
Uzman Klinik Psikolog/Çift-Aile Terapisti Şebnem Yüksel, 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine başlayarak 2009 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimi sürecinde sırası ile Nöropsikiyatri Hastanesi, Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı/Hastalıkları Anabilim Dalı ve İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda staj deneyimleri oldu. 2009–2012 yılları arasında Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü’nde Lisanslı Evlilik/Aile Terapisti Sibel Erenel tarafından verilen ‘Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi (Çift/Aile Terapisi)’ eğitimini aldı. Ardından, 2013 ve 2014 yıllarında Kanada Satir Pasifik Enstitüsü bünyesinde (yarı-burslu) Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi (Seviye II ve İleri Seviye II) eğitimini tamamladı. 
 
2007 yılında çalışma hayatına başlayan Şebnem Yüksel, Özgür Adımlar Rehabilitasyon Merkezi, Mavi Düşler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel İlgi Çocuk Sağlığı Merkezi ve Güneş Çocuk Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde psikoterapi çalışmalarını sürdürmüştür. 2013 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde Bursa’da bulunan ruh sağlığı uzmanlarına Aile Danışmanlığı eğitim ve süpervizyonu verdi. 2014 yılında Doğuş Üniversitesi'nde lisans öğrencilerine yarı zamanlı akademisyen olarak ders vermiştir. Şuanda Korto Psikoloji ve Gümüş Güneş Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. 
 
İstanbul/Anadolu Yakası ve Kocaeli/İzmit’te çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelerle psikoterapi yapmakta olan Uzman Psikolog Şebnem Yüksel, ağırlıklı olarak, ‘Çocuk, Ergen ve Yetişkinlerde Duygu Durum Bozuklukları, Kaygı Bozuklukları, Öfke Kontrol Problemleri’; Çocuk İstismar ve İhmali; Çocuk & Ergenlerde Davranış Sorunları; Boşanma/Ebeveyn Ölümü sonrası Duygusal Problemler; Dikkat Eksikliği, Öğrenme Güçlüğü, Yetişkinlerde Travmanın Olumsuz Ruhsal Etkileri, Çiftler Arasında Anlaşmazlık ve İletişim Sorunları; Aile içinde Çatışma ve İletişim Sorunları’ gibi sıkıntılarla başvuran danışanlarla çalışmaktadır. ‘Bilişsel-Davranışçı Terapi’ ve ‘Virginia Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi’ ilkeleri & teknikleri ışığında psikoterapi yapmaktadır. 
 
Aynı zamanda Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü’nde aile terapisi, çocuk istismarı-ihmali, aile içi şiddet, etkin terapi gibi konulardaki bilimsel makaleleri dilimize tercüme etmekte, eğitim programı asistanlığını yürütmekte ve alandaki gönüllü çalışmalarına da devam etmektedir. 2011 yılında başladığı Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora eğitimine tam burslu devam etmektedir. Üye olduğu dernekler; Türk Psikologlar Derneği, Satir Global Network, Satir Pasifik Enstitüsü ve Çift & Aile Terapileri Derneği’dir. 
E-mail: sebnem.yuksel@yahoo.com.tr
Web: www.sebnemyuksel.net

 Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ®
Bayar Cad. Kayasultan Sok. Sembol İş Merkezi No:77-7 Kozyatağı-İstanbul
+90 216 467 42 00
+90 533 361 64 42
info@satir-tr.com
Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü ®
Danışmanlık
Yazmacı Tahir Sok. Gülşen Apt. No:33-2 D:4 Kat:3
Bostancı-İstanbul
+90 216 467 42 00
+90 533 361 64 42
sibele37@gmail.com


Enstitümüz, Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Enstitüleri Birimi'ne üyedir.